Zabawki erotyczne – z jakich tworzyw mogą być wykonane?


gadzety erotyczne

Świat seksu jest niesamowicie wciągający, a ponieważ apetyt rośnie w miarę jedzenia, wiele osób wspomaga się coraz to kolejnymi akcesoriami, jakimi są zabawki erotyczne, które mają poszerzać spektrum wrażeń i pomagać w dokonywaniu eksploracji własnej seksualności. Gadżety erotyczne mogą być wykonane z różnych materiałów, a dla wielu osób wiedza ta może okazać się niezwykle przydatna.

Tworzywa sztuczne – najpowszechniej wykorzystywany typ materiału

Akcesoria erotyczne najczęściej wykonane są z tworzyw sztucznym, a najpowszechniej stosowanym jest PCV, czyli polichlorek winylu. W zależności od technologii, w jakiej wykonano z niego gadżety erotyczne, mogą one charakteryzować się różnym stopniem twardości i elastyczności.

gadzety erotyczne

Znaleźć można więc takie zabawki erotyczne, które będą bardzo twarde, jak i takie, które będą miękkie i elastyczne. Dla wielu osób poziom twardości jest decydujący przy wyborze dilda – jedni wolą, gdy te akcesoria erotyczne są bardzo twarde, a inni wolą wysoce elastyczne i miękkie modele.

Równie zróżnicowane właściwości mogą posiadać te akcesoria, które wykonane są z innego tworzywa, jakim jest TPE/TPR(termoplastycznego elastomeru / gumy termoplastycznej). Te, które wykonane są z kolei z ABS (akrylonitryl-butadien stryene), są zawsze twarde.

Wiele osób kupuje wyłącznie gadżety erotyczne wykonane z silikonu, gdyż ten jest hipoalergiczny, podczas gdy pozostałe tworzywa sztuczne mogą wywołać niepożądane reakcje u uczulonych na nie osoby.

Materiały naturalne

Niektóre akcesoria wykonane są z naturalnych materiałów. Rozmaite sznury, uprzęże i inne elementy, mogą być wykonane z włókien naturalnych, jednak nawet gadżet erotyczny, jakim jest dildo, może być wykonany z kamienia, szkła, porcelany i innych naturalnych materiałów.

Takie naturalne dilda dają możliwość eksperymentowania z temperaturą, gdyż można je przed użyciem podgrzać, a możne tez je bardzo schłodzić, a każda temperatura związana jest z innymi wrażeniami, które często są o wiele intensywniejsze, niż w przypadku używania zabawek erotycznych, których temperatura nie jest zmieniana.