Sztuczne penisy – 5 podstaw sex zabawy


sztuczny penis

Wiele osób używa dildo jako sposób na zabawę solo, lecz również do zabaw z partnerem. Warto jednak poznać podstawowe zasady posługiwania się tym typem zabawek.

Sztuczne penisy – o czym pamiętać podczas zabawy?

  1. Dezynfekcja – przed i po każdym użyciu dildo powinno zostać dokładnie umyty ciepłą wodą z mydłem, a dodatkowo potraktowane płynami do dezynfekcji zabawek erotycznych. Pozwoli to uniknąć ewentualnych zakażeń bakteryjnych spowodowanych niedoczyszczonymi zabawkami.
  2. Rozmiar ma znaczenie – kupując ogromne penisy, często wielokrotnie przewyższając normalne rozmiary, należy zachować ostrożność. Nie zaczynajmy zabawy od największego rozmiaru, stopniujmy przyjemność. Dla przykładu, jeżeli dokonamy zbyt szybkiej penetracji analnej, za dużym dildo, może dojść do nieprzyjemnego bólu i lekkiego krwawienia, a tego byśmy nie chcieli.
  3. Odpowiednie nawilżenie – zawsze używajmy dużej ilości środków nawilżających, zniweluje to ryzyko ewentualnych otarć oraz podrażnień oraz zwiększy przyjemność z zabawy.
  4. Nie przesadzać z penetracją – jeżeli bawimy się solo i poczujemy wyraźny opór oraz dyskomfort, należy zatrzymać wkładanie sztucznego penisa, lekko się wycofać, a następnie spróbować ponownie. Czasami osiągniecie dalszej penetracji będzie z powodów fizjologicznych niemożliwe, czasami będzie wymagało dłuższych ćwiczeń. Wybierając zabawę w tandemie, zwracajmy uwagę na to co mówi nasz partner, nawet z zabawach typu BDSM.
  5. Materiał wykonania – tutaj wszystko zależy od naszych preferencji, niektórzy wolą stalowe lub szklane (są one twarde, nieelastyczne lecz łatwe w utrzymaniu w czystości), inny preferują żelowe sztuczne penisy. Gumowe zabawki będą bezpieczniejsze w użyciu, więcej „wybaczą” błędów oraz trudniej zrobić nimi krzywdę sobie lub partnerowi.

Pamiętajmy zwrócić uwagę na jakość sztucznego penisa, którego kupujemy (zobacz). Nie warto wybierać najtańszych, o wątpliwej jakości, lepiej dołożyć odrobinę więcej pieniędzy na produkt renomowanej marki i cieszyć się długa przyjemnością.